Skandináv filmfesztivál

Skandináv filmfesztivál

A hagyományokhoz híven a filmfesztivál ezúttal is műsorra tűzi a közelmúlt legsikeresebb skandináv alkotásait, ezúttal két kategóriába osztva. A Best of-válogatásban olyan friss, díjnyertes alkotásokat láthatunk, mint a Sundance Filmfesztiválon a zsűri nagydíját bezsebelő A kairói eset című krimi, Fares Faresszel a főszerepben, vagy Ruben Östlund mozija, A négyzet, mely idén az Arany Pálmát hozta el Cannes-ból. A remény másik oldala című alkotásért Aki Kaurismäki a legjobb rendezőnek járó Ezüst Medve díjat vehette át Berlinben, Az ember, akit Ovénak hívnak pedig tavaly megkapta a legjobb vígjátéknak járó Európai Filmdíjat. A filmeket eredeti nyelven, magyar felirattal vetítik.

Programismertető

OKTÓBER 25. (SZERDA)

LUGOSI TEREM
13:00 HALHATATLANOK / ETERNAL SUMMER (svéd romantikus dráma, 107 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Andreas Öhman
Szereplők: Madeleine Martin, Filip Berg, Torkel Petersson

15:00 HOZOMÁNYVADÁSZ / GOLD DIGGER (finn játékfilm, 86 perc, 2016, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Ville Jankeri
Szereplők: Minka Kuustonen, Olavi Uusivirta, Pamela Tola

16:45 STAYING ALIVE (norvég vígjáték, 84 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Charlotte Blom
Szereplők: Agnes Kittelsen, Anders Baasmo Christiansen, Linn Skåber

18:15 ROSITA (dán játékfilm, 92 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Frederikke Aspöck
Szereplők: Mikkel Boe Følsgaard, Mercedes Cabral, Jens Albinus

20:00 KOMOLY JÁTÉK / A SERIOUS GAME (svéd romantikus dráma, 116 perc, 2016, eredeti nyelven, magyar és angol felirattal)
Rendezte: Pernilla August
Szereplők: Sverrir Gudnason, Karin Franz Körlof, Liv Mjönes, Michael Nyqvist, Göran Ragnerstam, Staffan Göthe

KERTÉSZ TEREM
14:00 BUGS (dán dokumentumfilm, 76 perc, 2016, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Andreas Johnsen

15:30 MARTHA&NIKI (svéd dokumentumfilm, 92 perc, 2016, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Tora Mkandawire Mårtens

17:15 BROTHERS (norvég dokumentumfilm, 110 perc, 2015, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Aslaug Holm

19:15 THE GIRL WHO SAVED MY LIFE (svéd dokumentumfilm, 79 perc, 2016, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Hogir Hirori

20:45 NÉZD ÚJRA: FÉRFIAK ÉS CSIRKÉK (100 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

OKTÓBER 26. (CSÜTÖRTÖK)

LUGOSI TEREM
14:00 BEST OF: A REMÉNY MÁSIK OLDALA (100 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

16:00 NÉZD ÚJRA: AZ ELTŰNÉS SORRENDJÉBEN (116 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

18:00 A HULLÁM / THE WAVE (norvég játékfilm, 105 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Roar Uthaug
Szereplők: Kristoffer Joner, Ane Dahl Torp, Jonas Hoff Oftebro, Edith Haagenrud-Sande

20:00 KULCS, HÁZ, TÜKÖR / KEY HOUSE MIRROR (dán játékfilm, 92 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Michael Noer
Szereplők: Ghita Nørby, Sven Wollter, Trine Pallesen, Jens Brenaa

KERTÉSZ TEREM
14:30 THE OPTIMISTS (norvég dokumentumfilm, 90 perc, 2013, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Gunhild Magnor

16:15 MAN FALLING (dán dokumentumfilm, 107 min, 2015, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Anne Regitze Wivel

18:15 KAISA’S ENCHANTED FOREST (finn dokumentumfilm 82 perc, 2015, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Katja Gauriloff

20:00 NÉZD ÚJRA: BORG/McENROE (107 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

OKTÓBER 27. (PÉNTEK)

LUGOSI TEREM
14:45 ROSITA (dán játékfilm, 92 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Frederikke Aspöck
Szereplők: Mikkel Boe Følsgaard, Mercedes Cabral, Jens Albinus

16:30 BEST OF: A NÉGYZET (142 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

19:15 HOZOMÁNYVADÁSZ / GOLD DIGGER (finn játékfilm, 86’, 2016, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Ville Jankeri
Szereplők: Minka Kuustonen, Olavi Uusivirta, Pamela Tola

21:00 EMLÉKSZEM RÁD (izlandi thriller, premier előtt,105 perc, 2017, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Óskar Thór Axelsson
Szereplők: Jóhannes Haukur Jóhannesson, Thor Kristjansson, Ágústa Eva Erlendsdóttir

KERTÉSZ TEREM
15:15 THE GIRL WHO SAVED MY LIFE (svéd dokumentumfilm, 79 perc, 2016, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Hogir Hirori

16:45 SHORTS: Rövidfilm-válogatás (80 perc, eredeti nyelven, angol felirattal)
Boy Razor (svéd), Home Sweet Home (dán), Play Time (svéd), Sami Boy (norvég), Small Talk (svéd)

18:30 BUGS (dán dokumentumfilm, 76 perc, 2016, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Andreas Johnsen

20:00 NÉZD ÚJRA: NEON DÉMON (117 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

OKTÓBER 28. (SZOMBAT)

LUGOSI TEREM
13:30 BEST OF: A KAIRÓI ESET (110 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

15:30 A HULLÁM / THE WAVE (norvég játékfilm, 105 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Roar Uthaug
Szereplők: Kristoffer Joner, Ane Dahl Torp, Jonas Hoff Oftebro, Edith Haagenrud-Sande

17:30 BESZÉLGETÉS A TÁRSADALMI SZEREPEKRŐL (magyar nyelven)

18:45 KOMOLY JÁTÉK / A SERIOUS GAME (svéd romantikus dráma, 116 perc, 2016, eredeti nyelven, magyar és angol felirattal)
Rendezte: Pernilla August
Szereplők: Sverrir Gudnason, Karin Franz Körlof, Liv Mjönes, Michael Nyqvist, Göran Ragnerstam, Staffan Göthe

21:00 EMLÉKSZEM RÁD (izlandi thriller, premier előtt,105 perc, 2017, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Óskar Thór Axelsson
Szereplők: Jóhannes Haukur Jóhannesson, Thor Kristjansson, Ágústa Eva Erlendsdóttir

KERTÉSZ TEREM
14:15 KAISA’S ENCHANTED FOREST finn dokumentumfilm 82 perc, 2015, eredeti nyelven, angol felirattal)
Rendezte: Katja Gauriloff

15:45 MARTHA &NIKI (svéd dokumentumfilm, 92 perc, 2016, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Tora Mkandawire Mårtens

17:30 THE OPTIMISTS (norvég dokumentumfilm, 90 perc, 2013, eredeti nyelven, angol felirattal )
Rendezte: Gunhild Magnor

19:15 MAN FALLING (dán dokumentumfilm, 107 min, 2015, in original language with English subtitles)
Rendezte: Anne Regitze Wivel

21:15 NÉZD ÚJRA: KISVÁROSI GYILKOSOK (90 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

OKTÓBER 29. (VASÁRNAP)

LUGOSI TEREM
13:45 NÉZD ÚJRA: MESSZI ÉSZAK (81 perc, magyar nyelven)

15:15 KULCS, HÁZ, TÜKÖR / KEY HOUSE MIRROR (dán játékfilm, 92 perc, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Michael Noer
Szereplők: Ghita Nørby, Sven Wollter, Trine Pallesen, Jens Brenaa

17:00 HALHATATLANOK / ETERNAL SUMMER SUMMER (Svéd romantikus dráma, 107’, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Andreas Öhman
Szereplők: Madeleine Martin, Filip Berg, Torkel Petersson

19:00 STAYING ALIVE (norvég vígjáték, 84’, 2015, eredeti nyelven, angol és magyar felirattal)
Rendezte: Charlotte Blom
Szereplők: Agnes Kittelsen, Anders Baasmo Christiansen, Linn Skåber

20:30 EMLÉKSZEM RÁD (izlandi thriller, premier előtt,105 perc, 2017, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Óskar Thór Axelsson
Szereplők: Jóhannes Haukur Jóhannesson, Thor Kristjansson, Ágústa Eva Erlendsdóttir

KERTÉSZ TEREM
14:30 NÉZD ÚJRA: VAD ÉSZAK (77 perc, magyar nyelven)

16:00 BEST OF: AZ EMBER, AKIT OVÉNAK HÍVNAK (116 perc, eredeti nyelven, magyar felirattal)

18:00 SHORTS: Rövidfilm-válogatás (80 perc, eredeti nyelven, angol felirattal)
Boy Razor (svéd), Home Sweet Home (dán), Play Time (svéd), Sami Boy (norvég), Small Talk (svéd)

19:30 BROTHERS (norvég dokumentumfilm, 110 perc, 2015, eredeti nyelven, magyar felirattal)
Rendezte: Aslaug Holm

időpont: 2017. október 24. (kedd) egész nap – 2017. október 29

helyszín: Art Cinema, Budapest

belépőjegy: n.a.

 

Szerző: Herte Szabolcs

A vilagvandor.hu szerkesztőjeként igyekszem hétről-hétre, napról-napra bemutatni a világ és hazánk legérdekesebb úticéljait, utazási és programajánlatait. Kalandra fel!
Close Menu